Čistá hlava pomáhá

Pro dobrou věc

Za duševní zdraví v profesionálním sportu!

Nelehké téma i zadání!

Česká asociace fotbalových hráčů se rozhodla, že o duševním zdraví není možné jen mluvit, ale je třeba i něco skutečně aktivně udělat pro to, aby se problémy duševního zdraví v profesionálním fotbale i sportu destigmatizovaly a sportovcům se skutečně aktivně pomohlo s léčbou.

Spuštěn projekt #cistahlava

Female Friends dostalo jasné mantinely – jednoduché, výstižné a pochopitelné pro cílovou skupinu fotbalistů. Klient měl jasnou představu, za kterou si šel. Vlastně stačilo dodat vizualizaci, logo a claim.

Zvolily jsme barevnost příslušnou k národním barvách, které sportu sluší. Neoddělitelnou součástí loga je hashtag, která odkazuje na Instagram, což je sociální síť, kterou cílová skupina – fotbalisté – preferují.

Webová stránka i vytvořené materiály jsou záměrně v hravém stylu, který je optimistický a nijak tíživý.

Klíčovou službou projektu je provoz helpline, která je určena pro první kontakt a je obsluhována odborným konzultantem, který posoudí situaci volajícího a nabídne mu možnosti pomoci – například zajištěním schůzky s psychologem apod.

Primární komunikace je směřována do fotbalových klubů za účelem edukace a šíření povědomí o tomto tématu, které je i s ohledem na četné osobní tragédie, které český fotbal v minulých letech potkaly, bohužel velice aktuální.

Jsme rády, že Female Friends se staly součástí tohoto příběhu a děkujeme za důvěru!

http://www.cafh.cz/aktuality/dusevni-zdravi-a-profesionalni-fotbal/66

www.cistahlava.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *